Świat

Modelka zabiła byłego ukochanego. "Chciałam tylko oswobodzić ręce"

Świat

Modelka zabiła byłego ukochanego. "Chciałam tylko oswobodzić ręce"
TVN24 BIŚ / APTNSłowackiej modelce Maricy Kukucovej grozi 20 lat więzienia

Proces słowackiej modelki oskarżonej o zastrzelenie byłego partnera, brytyjskiego milionera, rozpoczął się w poniedziałek przed sądem w Maladze w południowej Hiszpanii.

Przewiduje się, że proces 26-letniej Mayki Maricy Kukucovej potrwa co najmniej trzy dni. Kobiecie grozi 20 lat więzienia.

Do zabójstwa doszło 5 kwietnia 2014 roku w andaluzyjskim kurorcie Estepona, w domu 48-letniego brytyjskiego milionera Andrew Davida Busha.

"Nie chciałam go skrzywdzić"

Według śledczych Kukucova trzykrotnie strzeliła do byłego partnera, który przed przeprowadzką do Hiszpanii był właścicielem sklepu z biżuterią w Wielkiej Brytanii. Działo się to miesiąc po rozstaniu pary.

Jak podają w poniedziałek hiszpańskie media, Słowaczka zeznawała, że feralnego dnia przyjechała do posiadłości w Esteponie, pod nieobecność Busha, by zabrać swoje rzeczy osobiste. Mężczyzna wrócił jednak do domu ze swoją nową ukochaną, Rosjanką Marią Korotajewą. Według obrońcy Kukucovej Bush groził byłej dziewczynie bronią, wywiązała się walka i w ten sposób miało dojść do nieszczęścia. - Nie chciałam go skrzywdzić, chciałam tylko oswobodzić ręce - miała zeznać modelka.

Jak podają media, na sali sądowej pojawiły się siostra i siostrzenica Busha, przybyli także rodzice Kukucovej oraz Korotajewa.

Autor: rzw / Źródło: FOX News,Diario Sur,Cadena SER