Mniej tajemnic ws. wpływu Rosjan na wybory? Senatorowie piszą do Obamy

Świat


Siedmiu członków Komisji ds. Wywiadu amerykańskiego Senatu wezwało do odtajnienia informacji dotyczących wpływu rosyjskich władz na ostatnie wybory prezydenckie. Informacji tych ma być znacznie więcej, niż do tej pory ujawniono.

Senatorzy z Partii Demokratycznej napisali list do Baracka Obamy, prosząc go o wyrażenie zgody na odtajnienie informacji wywiadowczych. Nie oskarżyli w nim bezpośrednio Rosjan o manipulowanie przy wyborach czy Donalda Trumpa o współudział i złamanie prawa. Sugerują tylko, że wywiad ma wiedzę na ten temat.

"Odtajnić i ujawnić"

"Jesteśmy przekonani, że jest więcej informacji dotyczących rosyjskiego rządu i amerykańskich wyborów, które należy odtajnić i ujawnić opinii publicznej. Szczegóły przekazujemy przez kanały tajne" - napisali do Obamy senatorowie. Pod listem podpisali się jedynie demokraci. Republikańscy członkowie komisji nie zdecydowali się na to.

Jak pisze dziennikarz brytyjskiego "Guardiana", nikt z jego informatorów na Kapitolu nie ma pojęcia, o jakie dokładnie informacje może chodzić senatorom. Nie wyciekły żadne szczegóły. Do tej pory nie ma żadnych twardych dowodów na podejmowanie przez Rosjan prób wpłynięcia na przebieg amerykańskich wyborów prezydenckich.

Autor: mk / Źródło: Guardian

Tagi:
Raporty: