Świat

Młody Murdoch rezygnuje. Częściowo

Świat


James Murdoch, syn magnata medialnego Ruperta Murdocha, zrezygnował ze stanowiska w radach nadzorczych dwóch firm, które wydają takie brytyjskie tytuły prasowe jak "The Times", "The Sunday Times" i "The Sun".

Na ostatnim Walnym Zebraniu Akcjonariuszy większość niezależnych akcjonariuszy głosowało za odsunięciem Jamesa Murdocha z funkcji szefa News International - brytyjskiej części imperium Ruperta Murdocha.

Jednak według brytyjskich mediów James Murdoch zrezygnował dziś tylko z miejsc w radach nadzorczych Times Newspaper Ltd i News Group Newspapers Ltd. Ta druga firma wydawała wcześniej dziennik "News of the World", zamknięty w tym roku w związku z aferą podsłuchową.

Najważniejsze stanowiska zachował

Syn Ruperta Murdocha pozostanie jednak na stanowisku dyrektora News International. Będzie też nadal jednym z dyrektorów koncernu ojca - News Corp.

Wkrótce może jednak stracić kolejne stanowisko - pojawiły się już głosy, że 38-letni James Murdoch powinien ustąpić z miejsca prezesa koncernu BSkyB (właściciela kanałów Sky). Jego los rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Źródło: "International Business Times", thisislondon.co.uk, telegraph.co.uk,