Młodszy brat G. W. Busha "wciąż rozważa" ubieganie się o prezydenturę

Świat

Gage Skidmore, CC BY SA 3.061-letni John Ellis (Jeb) Bush jest synem George'a H.W. Busha i młodszym bratem George'a W. Busha

Były gubernator Florydy Jeb Bush zmierza ku ewentualnemu wystartowaniu w wyborach prezydenckich w 2016 roku jako kandydat Partii Republikańskiej - oświadczył jego syn George P. Bush.

George P. Bush ubiega się o wybieralne stanowisko szefa jednej z agend władz stanowych Teksasu. Występując w programie "This Week" telewizji ABC, powiedział, że jego ojciec "wciąż rozważa" ubieganie się o prezydenturę.

Jak jednocześnie zasugerował, istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że tym razem zadecyduje na tak. Mimo zachęt ze strony republikanów Jeb Bush odmówił udziału w wyścigu o Biały Dom w 2012 roku.

"Więcej niż prawdopodobne"

- Jak sądzę, jest bardziej niż prawdopodobne, że poważnie o tym myśli i ku temu zmierza - powiedział George P. Bush. Zapytany, czy oznacza to, iż "jest więcej niż prawdopodobne, że wystartuje", odparł: - To, że wystartuje. Gdybyście pytali mnie kilka lat temu, odpowiedziałbym, że jest to mniej prawdopodobne. 61-letni John Ellis (Jeb) Bush jest synem George'a H.W. Busha i młodszym bratem George'a W. Busha, którzy sprawowali urząd prezydenta USA odpowiednio w latach 1989-1993 i 2001-2009.

Autor: ktom\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Gage Skidmore, CC BY SA 3.0

Raporty: