Prawnik Trumpa: prezydent wiedział o spotkaniu z Rosjanami

Świat


Wieloletni adwokat Donalda Trumpa Michael Cohen powiedział, że obecny prezydent z wyprzedzeniem wiedział o spotkaniu swojego syna Donalda Trumpa Juniora i czołowych przedstawicieli swojego sztabu wyborczego z rosyjską delegacją - podały w piątek amerykańskie media. W 2016 roku w czasie rozmów w Trump Tower prawniczka Natalia Weselnicka miała oferować kompromitujące informacje o kandydatce demokratów w wyborach prezydenckich Hillary Clinton.

Michael Cohen, wieloletni osobisty prawnik Donalda Trumpa, objęty jest prowadzonym przez prokuraturę śledztwem w związku z zarzutami o oszustwa podatkowe i możliwe złamanie prawa wyborczego w związku z zapłatą 130 tysięcy dolarów aktorce porno Stormy Daniels, by skłonić ją do milczenia w sprawie domniemanego romansu z Trumpem.

W piątek amerykańskie media podały, że Cohen powiedział, iż obecny prezydent z wyprzedzeniem wiedział o spotkaniu swojego syna Donalda Trumpa Juniora i ważnych przedstawicieli swojego sztabu wyborczego z rosyjską delegacją. W czasie rozmowy, która odbyła się w czerwcu 2016 roku, rosyjska prawniczka Natalia Weselnicka miała oferować kompromitujące informacje o kontrkandydatce Trumpa w wyborach prezydenckich Hillary Clinton.

Trump o "wymyślonych historyjkach"

Do piątkowych doniesień mediów prezydent USA odniósł się na Twitterze.

"NIE wiedziałem o spotkaniu mojego syna" - napisał Trump, sugerując, by media podające "fake newsy" nie marnowały jego czasu "głupimi pytaniami".

"Wygląda na to, że ktoś usiłuje wymyślać historyjki, żeby samemu wygrzebać się z tarapatów" - dodał.

"Polowanie na czarownice trwa"

W czwartek "New York Times" podał, że prokurator specjalny Robert Mueller, który prowadzi śledztwo dotyczące ingerencji Rosjan w wybory w USA i bada, czy doszło do utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości przez Trumpa, analizuje tweety prezydenta. Szczegółowo ma badać treść wpisów na temat prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa i byłego szefa FBI Jamesa Comeya, zwracając uwagę na groźby prezydenta i jego krytyczne uwagi pod adresem Sessionsa. Informację tę Trump nazwał na Twitterze "śmieszną", po raz kolejny przekonując, że nie był w zmowie z Rosjanami. "Zakłamane polowanie na czarownice trwa! Jakie to głupie i niesprawiedliwe wobec naszego kraju..." - napisał prezydent, odnosząc się do śledztwa Muellera.

Autor: kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Tagi:
Raporty: