Świat

Atak nożownika koło parlamentu w Tunisie. Ranił policjantów

Świat


Tunezyjska policja aresztowała w środę mężczyznę, który zaatakował nożem dwóch policjantów w okolicach parlamentu w Tunisie - poinformowało tunezyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Napastnik znany był służbom bezpieczeństwa ze swych islamistycznych poglądów. Powiedział, że atak skierował przeciw "tyranom", za jakich uznaje policjantów.

Jeden z policjantów został ugodzony w szyję i trafił do szpitala. Drugi jest jedynie lekko ranny - głosi oświadczenie MSW Tunezji.

Po ataku w okolice placu Bardo w stolicy kraju skierowano dodatkowe oddziały policji.

Zamachy w Tunezji

Plac położony jest naprzeciwko budynku parlamentu i w pobliżu muzeum o tej samej nazwie, gdzie w marcu 2015 roku doszło do ataku na zagranicznych turystów. Zginęło wtedy 21 osób.

Tego samego roku pod koniec czerwca 38 osób, w tym 30 Brytyjczyków, zostało zabitych strzałami z kałasznikowa na plaży przed hotelem Imperial Marhaba w Susie i w samym hotelu. Był to najpoważniejszy akt terroru w historii Tunezji. Po tym ataku w kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

Zamachy te przeprowadzili islamscy bojownicy szkoleni w Libii.

W listopadzie 2015 roku 12 osób zginęło w samobójczym zamachu w Tunisie na autobus przewożący członków ochrony prezydenta Tunezji. Wszystkie ofiary śmiertelne to agenci służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo głowy państwa.

[object Object]
"Albo zostaniesz mordercą albo zostaniesz zamordowany". Tak rekrutuje Państwo IslamskieFakty z zagranicy
wideo 2/20

Autor: kb//kg / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości