Dziecięca radość na twarzy Merkel. Kanclerz Niemiec dostała lusterko

TVN24 | Świat

Autor:
momo//now
Źródło:
ENEX
ENEXMerkel dostała lusterko od Erdogana

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas wizyty w Stambule otrzymała nietypowy prezent od tureckiego przywódcy. Receep Tayip Erdogan wręczył jej ozdobne lusterko, które najwyraźniej bardzo Angeli Merkel się spodobało.

W piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła do Stambułu, gdzie spotkała się z prezydentem Turcji Recepem Tayipem Erdoganem. Przywódcy rozmawiali między innymi na temat sytuacji w Syrii oraz Libii. Dyskutowali także o kryzysie uchodźczym, który stanowi ogromne wyzwanie zarówno dla Unii Europejskiej, jak i Ankary. Spotkanie za zamkniętymi drzwiami pałacu Wahdettin trwało blisko półtorej godziny.

Merkel otrzymała ozdobny hełm i lusterko

Następnie przywódcy obu państw otworzyli nowy, turecko-niemiecki uniwersytet w Stambule (TAU). W trakcie uroczystości, witając Merkel na scenie, Erdogan wręczył niemieckiej kanclerz ozdobny hełm i inkrustowane lusterko, które - jak tłumaczył - symbolizuje władzę i bogactwo. W Imperium Osmańskim lustra stanowiły najlepszy prezent, jaki mężczyzna mógł dać kobiecie.

Jednym z prezentów, jakie otrzymała Merkel, był ozdobny hełm
Tolga Bozoglu/EPA/PAP
Lusterko otrzymane od prezydenta Turcji najwyraźniej spodobało się Angeli Merkel
Tolga Bozoglu/EPA/PAP
Niemiecka kanclerz zaczęła się przeglądać w zwierciadle, robiąc przy tym zabawne miny
Tolga Bozoglu/EPA/PAP

Gdy Merkel zajrzała do pudełka z prezentem na jej twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Kanclerz wyjęła lusterko i zaczęła się w nim przeglądać, robiąc przy tym śmieszne miny. Widać było, że podarunek od tureckiego prezydenta bardzo przypadł jej do gustu.  

Źródło: ENEX

momo//now