Memy z Bernim Sandersem podbijają internet. Tak senator wykorzystuje moment sławy

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kg
Źródło:
Independent, CNN, tvn24.pl

Senator Bernie Sanders najpierw skradł show na inauguracji prezydentury Joe Bidena, by chwilę później podbić internet. Zdjęcie 79-letniego demokraty w brązowej parce i nieco za dużych wzorzystych rękawicach stało się obiektem zainteresowania internautów. Sanders postanowił wykorzystać moment sławy w celach charytatywnych. 

W środę w Waszyngtonie odbyła się inauguracja prezydentury Joe Bidena. Ceremonię zaprzysiężenia 46. prezydenta USA uświetniły występy takich gwiazd jak Lady Gaga czy Jennifer Lopez. Na Kapitolu pojawiły się także osobistości ze świata polityki, w tym byli amerykańscy prezydenci i ich żony. Media rozpisywały się o stylizacjach pierwszej damy i jej poprzedniczek, zwracając uwagę na symbolizm kolorystyki i nieprzypadkowo wybranych projektantów. Tymczasem zdaniem internautów modowe show skradł niespodziewanie ktoś zupełnie inny - 79-letni demokratyczny senator ze stanu Vermont Bernie Sanders. A raczej jego wielkie wełniane rękawice.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Na zaprzysiężeniu Bidena ulubieniec młodego elektoratu, który sam ubiegał się o nominację Partii Demokratycznej w zeszłorocznych prawyborach, pojawił się w casualowej brązowej parce. Paradoksalnie to właśnie niezwykle zwyczajny strój Sandersa przykuł najwięcej uwagi. Niedługo później sieć zalała fala memów z poczciwym Bernim w roli głównej.

Bluza z podobizną senatora

Senator postanowił wykorzystać moment sławy, by zrobić coś dobrego. Zlecił więc zaprojektowanie bluzy, której centralnym punktem jest jego kultowe już zdjęcie z inauguracji. Koszt jednej sztuki to 45 dolarów. Cały dochód ze sprzedaży ma trafić na cele charytatywne. Sanders zapowiedział, że przekaże pieniądze na program Meals on Wheels (dosłownie posiłki na kółkach), w ramach którego ciepłe posiłki rozwożone są do szczególnie potrzebujących mieszkańców Vermont. Program powstał w 1972 roku. Dziś w całym kraju istnieją tysiące oddziałów Meals on Wheels.

Czarna bawełniana bluza, zgodnie z opisem na stronie internetowej sklepu Sandersa, została wykonana w Stanach Zjednoczonych. "Ze względu na ogromny popyt na ten przedmiot, twoja bluza zostanie dostarczona w ciągu od trzech do sześciu tygodni" - czytamy w opisie produktu.

Bernie Sanders sprzedaje bluzę ze swoją podobiznąstore.berniesanders.com

"Jesteśmy zdumieni wsparciem dla naszego Meals on Wheels przez Berniego Sandersa i tylu ludzi z całego kraju" - napisała na Twitterze organizacja Age Well, największy dostawca Meals on Wheels w Vermoncie.

- To wspaniały prezent i nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni - powiedziała stacji CNN prezes Age Well Jane Catton.

I tym razem senator z Vermont skradł serca internautom. "Jak można nie kochać Berniego Sandersa" - napisał jeden z użytkowników Twittera. 

Autor:momo/kg

Źródło: Independent, CNN, tvn24.pl