Świat

Eksplozje w fabryce fajerwerków. Zginęło ponad 20 osób

Świat


Co najmniej 24 osoby zginęły w trakcie dwóch eksplozji, do których doszło w czwartek w magazynach zakładu produkującego fajerwerki w mieście Tultepec, nieopodal stolicy Meksyku - poinformowały w piątek agencje. Kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Jak wyjaśniło Biuro Prokuratora Generalnego stanu Meksyk, 17 osób zginęło na miejscu eksplozji, a siedem kolejnych osób zmarło w szpitalu. Rannych zostało 49 osób.

Po pierwszym wybuchu na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, policja oraz służby ratownicze. Jak wynika z oświadczenia meksykańskiego rządu, gdy członkowie tych jednostek przybyli, doszło do drugiej eksplozji, w której część z nich zginęła lub odniosła obrażenia.

Niebezpieczna produkcja

Na nagraniach widoczny jest wysoki słup dymu, wznoszący się nad budynkami na obrzeżach Tultepec. Widać również dziesiątki strażaków i ratowników, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

Wielu mieszkańców miasta Tultepec zarabia na życie, produkując i sprzedając fajerwerki. Eksplozje w warsztatach nie są rzadkością - zaznacza agencja AP. W czerwcu w wybuchu w zakładzie produkującym fajerwerki w tym mieście zginęło siedem osób.

Autor: JZ//kg / Źródło: reuters, pap