Świat

Media: zamachowiec miał plany rezydencji premiera

Świat

[object Object]
Charles Michel mógł być potencjalnym celem zamachu - sugerują belgijskie mediaGoogle Earth Pro
wideo 2/17

Zdjęcia oraz plany siedziby premiera Belgii odkryto w komputerze znalezionym w okolicy mieszkania, w którym zamachowcy przygotowywali się do zeszłotygodniowego ataku terrorystycznego w Brukseli - podały w środę belgijskie media.

Do tej pory prokuratura informowała, że podczas przeszukania w brukselskiej dzielnicy Schaerbeek znaleziono w koszu na śmieci na ulicy komputer, na którym Brahim El Bakraoui, czyli jeden z zamachowców z lotniska Zaventem, zostawił list pożegnalny.

Teraz nieoficjalne źródła, na które powołują się belgijskie gazety "L'Echo", "De Tijd" i "De Morgen", donoszą, że w laptopie tym odkryto również informacje dotyczące rezydencji Le Lambermont w centrum Brukseli, którą wykorzystuje premier Belgii Charles Michel. Mają to być plany budynku i okolicy oraz zdjęcia.

Dane z komputera zamachowca mają być przeanalizowane przez FBI. Amerykanie mają pomóc belgijskim władzom w odszyfrowaniu przechwyconych materiałów. Gazeta "Le Soir" pisze o wzmocnieniu ochrony wokół budynków rządowych oraz parlamentarnych w belgijskiej stolicy.

We wtorek minister zdrowia Belgii Maggie De Block poinformowała, że bilans ofiar śmiertelnych zeszłotygodniowych zamachów w Brukseli wynosi 32 osoby. Wśród nich jest obywatelka Polski. 340 osób zostało rannych.

Brahim El BakraouiReuters TV

Autor: adso\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości