Świat

McDonald's robi wyjątek, będzie wegetariańska restauracja. W Indiach

Świat

 
sxc.huMcDonald's z dobrymi wynikami

McDonald's otworzy w Indiach swoją pierwszą wegetariańską restaurację - podało we wtorek BBC. Ta globalna sieć restauracji coraz bardziej dostosowuje swoje menu do lokalnego zapotrzebowania.

Jak pisze BBC, wegetariański McDonald's zostanie otwarty w połowie przyszłego roku w pobliżu Złotej Świątyni w mieście Amritsar na północnym zachodzie Indii.

Amritsar jest centrum religijnym sikhów. Na terenie świątyni obowiązuje zakaz spożywania mięsa.

Dla ludzi

Rzecznik McDonald's na północ Indii Rajesh Kumar Maini powiedział agencji AFP, że powody otwarcia wegetariańskiej restauracji są oczywiste. - Jedna część populacji nie może zabijać bydła, a druga jeść wieprzowiny - wyjaśnił. Stanowiący większość w Indiach Hindusi unikają wołowiny, a żyjący tam muzułmanie nie jedzą wieprzowiny. Dlatego Maini jest zdania, że w Indiach wegeteriański McDonald's może odnieść duży sukces. Dodał, że w kraju obecnie znajduje się jedynie 271 restauracji tej sieci, podczas gdy na całym świecie są ich prawie 33 tys. W samej Francji działa ich ponad tysiąc.

Będą kolejne

Według BBC McDonald's zamierza otworzyć kolejną wegeteriańską restaurację w Kaszmirze, w pobliżu hinduistycznej świątyni Waiszno Dewi, która co roku przyciąga setki tysięcy turystów. W Indiach połowa dań w menu McDonald's to potrawy wegetariańskie. Typowym i najlepiej sprzedającym się daniem jest kanapka McAloo Tikki, w której mięso zamieniono na ziemniaczanego burgera.

Autor: mn//bgr/k / Źródło: PAP, BBC

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości