Świat

May spotkała się z Junckerem. "Jesteśmy na dobrej drodze"

Świat


Po sobotnim wieczornym spotkaniu szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera i premier wielkiej Brytanii Theresy May Komisja Europejska ogłosiła, że wszystko jest na dobrej drodze do niedzielnego szczytu, który ma zatwierdzić porozumienie w sprawie brexitu.

- To było konstruktywne spotkanie. Jesteśmy na dobrej drodze na jutro - powiedziała rzeczniczka KE Mina Andreewa po rozmowach Theresy May i Jean-Claude'a Junckera. W niedzielę rano 27 przywódców krajów unijnych ma zatwierdzić umowę w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i deklarację polityczną dotyczącą przyszłej współpracy.

Ostatni problem rozwiązany

Wcześniej w sobotę udało się rozwiązać ostatni problem w sprawie brexitu, dotyczący Gibraltaru, przez który Hiszpania groziła zablokowaniem umowy. Hiszpania domagała się dwustronnego porozumienia z Londynem dotyczącego Gibraltaru i groziła zablokowaniem w niedzielę umowy o brexicie. W sobotę w Madrycie premier Pedro Sanchez poinformował, że wszelkie przyszłe decyzje dotyczące Gibraltaru będą podejmowane z udziałem Hiszpanii.

Autor: momo//rzw / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: