Świat

Masowe halucynacje na konferencji homeopatów. 160 ratowników w akcji

Świat

wiki (public domain) | Alf van Beem15 karetek pogotowia zostało wysłanych do Handeloh

29 uczestników uczestników konferencji poświęconej homeopatii i medycynie alternatywnej musiało zostać hospitalizowanych po tym, jak zażyli narkotyk podobny do LSD i zaczęli doświadczać halucynacji - podał brytyjski dziennik "The Independent". To zdarzenia doszło w piątek w niemieckiej miejscowości Handeloh k. Hamburga.

Około 160 ratowników, 15 karetek pogotowia i helikopter pojawiło się w piątek po południu w Handeloh. Musieli interweniować, gdyż uczestnicy konferencji, w wieku od 24 do 56 lat, "wałęsali się po okolicy, tarzali po trawie, bredzili i dostawali skurczy" - jak relacjonowała niemiecka telewizja NDR.

- Mężczyźni i kobiety leżeli, zwijając się z powodu skurczy, w ogrodzie i przed budynkiem - opowiadał rzecznik straży pożarnej Mathias Köhlbrandt. Wszyscy zostali odwiezieni z hotelu, gdzie odbywała się konferencja, do okolicznych szpitali.

Testy krwi pacjentów wykazały obecność halucynogennego narkotyku 2C-E, znanego w Niemczech jako "Aquarust". Jest substancją zakazaną, która wywołuje podobny efekt co LSD lub ecstasy.

Do poniedziałku żaden z pacjentów nie wyzdrowiał dostatecznie, by móc być przesłuchanym przez policję - podał rzecznik policji cytowany przez agencję dpa.

Autor: fil / Źródło: dw.de, independent.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: wiki (public domain) | Alf van Beem