Armenia, Mołdawia, Kosowo oraz Bośnia i Hercegowina wezmą udział w ćwiczeniach Defender 23

Autor:
asty//rzw
Źródło:
PAP
Ćwiczenia Defender Europe 2022 na poligonie w Drawsku Pomorskim (17.05.2022 r.)
Ćwiczenia Defender Europe 2022 na poligonie w Drawsku Pomorskim (17.05.2022 r.)
TVN24
TVN24Ćwiczenia Defender Europe 2022 na poligonie w Drawsku Pomorskim (17.05.2022 r.)

Cztery kraje spoza NATO - Armenia, Mołdawia, Kosowa i Bośnia i Hercegowina - wezmą udział w ćwiczeniach wojskowych Defender 23. Poinformowała o tym rzeczniczka Pentagonu Sabrina Singh.

Armenia jest jednym z czterech krajów nienależących do NATO, które wezmą udział w ćwiczeniach wojskowych, mających rozpocząć się 22 kwietnia w 10 krajach Europy - poinformowała w czwartek rzeczniczka Pentagonu Sabrina Singh. W ćwiczeniach Defender 23 wezmą także udział Mołdawia, Kosowo oraz Bośnia i Hercegowina.

Żołnierze USA w ŻaganiuPhoto by Sgt. Thomas Mort, 358th Public Affairs Detachment

Na początku roku Armenia, będąca oficjalnym członkiem Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), do której należą m.in. Rosja i Białoruś, odmówiła przeprowadzenia ćwiczeń tego bloku na swoim terytorium.

Manewry Defender 23 rozpoczną się 22 kwietnia

Wcześniej w czwartek Singh poinformowała, że prawie dziewięć tysięcy amerykańskich żołnierzy i około 17 tysięcy żołnierzy z 26 krajów sojuszniczych, w tym z Polski, weźmie udział w ćwiczeniach wojskowych, które rozpoczną się 22 kwietnia.

"Manewry mają na celu zademonstrowanie zdolności wojsk USA do szybkiego rozmieszczenia siły bojowej i sprzętu wojskowego, aby wzmocnić sojuszników, odstraszyć tych, którzy zagrażają pokojowi w Europie i obronić kontynent przed agresją" - czytamy na stronie Pentagonu w oświadczeniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Photo by Sgt. Thomas Mort, 358th Public Affairs Detachment

Pozostałe wiadomości