Świat

"Mamy tego dość!". Protest przeciwko GMO

Świat

Aktualizacja:

Tysiące ludzi przeszły w sobotę ulicami Berlina, protestując przeciwko genetycznie zmodyfikowanej żywności. W demonstracji, która odbyła się pod hasłem "Mamy tego dość!", wzięli też udział przedstawiciele polskich organizacji ekologicznych.

Według organizatorów, w proteście uczestniczyły 22 tysiące osób. Służby porządkowe mówią o 10 tys. uczestników. Manifestacja z tysiącami zielonych balonów przeszła od dworca głównego w Berlinie pod Bramę Brandenburską.

Protestowali też Polacy

Na czele manifestacji jechało około 80 traktorów. Na transparentach demonstrantów wypisano apele o produkcję zdrowej żywności z poszanowaniem praw zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Do Berlina przyjechała z Polski grupa przedstawicieli dwóch organizacji: Stowarzyszenia Ekoland i Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. św. Franciszka z Asyżu - poinformowała przewodnicząca Ekolandu Danuta Pilarska. Część polskiej delegacji ubrana była w stroje ludowe, zaś ekolodzy na czarno.

Demonstracja odbyła się w czasie, gdy w stolicy Niemiec obradowali ministrowie rolnictwa 52 krajów, goszczący na międzynarodowych targach rolno-spożywczych ”Zielony Tydzień”.

Autor: nsz//gak/k / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości