TVN24 | Świat

Atak na obóz wojskowy. Zabici i ranni żołnierze

TVN24 | Świat

Autor:
kz\mtom\kwoj
Źródło:
PAP
Google MapsDo ataku na obóz wojskowy doszło w okolicach miasta Niono w Mali

W ataku na obóz wojskowy w środkowej części Mali zginęło 19 żołnierzy krajowej armii. Pięciu innych zostało rannych - poinformowali rzecznik armii i przedstawiciel lokalnych władz.

Na razie nie jest jasne, kim byli napastnicy, którzy w niedzielę wtargnęli do obozu w pobliżu wioski Sokolo niedaleko miasta Niono około godziny 6, otworzyli ogień, zniszczyli niektóre instalacje i wkrótce zbiegli.

Według władz wojskowych do obozu przybyły posiłki i trwa pościg za napastnikami.

Sahel walczy z dżihadystami aktywnymi w regioniePAP

Matecznik islamistycznych ugrupowań

Półpustynne tereny środkowego i północnego Mali stanowią matecznik islamistycznych ugrupowań zbrojnych powiązanych z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim. Dokonują one stamtąd ataków na żołnierzy oraz cywilów w sąsiednich państwach Burkina Faso i Niger, jak też w innych miejscach.

W listopadzie rebelianci napadli w północnym Mali na patrol wojskowy, zabijając 24 malijskich żołnierzy i raniąc dalszych 29. W styczniu także na północy kraju 20 ludzi, w tym 18 czadyjskich żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych, zostało rannych wskutek ostrzelania rakietami bazy używanej przez wojska ONZ, Francji i Mali.

Źródło: PAP

Autor:kz\mtom\kwoj

Raporty: