Pożar na malezyjskiej wyspie. Ewakuowano ponad 30 polskich turystów

TVN24

Aktualizacja:
Pożar wybuchł na malezyjskiej wyspie TiomanGoogle Earth
wideo 2/2

W kompleksie hotelowym Berjaya na popularnej wśród turystów malezyjskiej wyspie Tioman, leżącej przy wschodnim wybrzeżu Malezji kontynentalnej, w środę nad ranem wybuchł pożar. Spłonęły dwa domki i jedna z restauracji. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak ze względu na pożar ewakuowano ponad 30 polskich turystów.

Hotel Berjaya Tioman Resort poinformował, że sytuacja jest już pod kontrolą, a kompleks funkcjonuje normalnie.

Według straży pożarnej, cytowanej przez malezyjską anglojęzyczną gazetę "New Straits Times", objęte pożarem domki, w których mieściło się osiem pokoi, spłonęły całkowicie, a restauracja - w 90 procentach.

Pożar wybuchł około 2.30 w nocy czasu lokalnego (20.30 w Polsce).

Cytowany przez "NST" rzecznik straży pożarnej poinformował, że pożar prawdopodobnie wybuchł w pokoju, gdzie przechowywano butle z gazem. Następnie ogień rozprzestrzenił się na pobliskie budynki.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. W ugaszeniu ognia strażakom pomagał personel ośrodka.

Ewakuacja polskich turystów

Jak przekazała rzeczniczka prasowa Rainbow Tours Edyta Romanowska, w środę nad ranem z hotelu ewakuowano grupę 34 Polaków podróżujących z tym biurem.

- W tym czasie nasi turyści przebywali na plaży, około (godziny) 9 wrócili do hotelu, gdzie zjedli śniadanie w restauracji, która nie uległa zniszczeniu - podkreśliła. Potem przeniesiono ich do innego hotelu o tym samym standardzie.

Jak podkreśliła Romanowska, nikomu nic się nie stało, a turyści - zgodnie z planem - będą przebywali w Malezji jeszcze przez dwie noce. Rzeczniczka Rainbow Tours zapewniła, że biuro jest w stałym kontakcie z rezydentem, który jest na miejscu.

Rzeczniczka resortu spraw zagranicznych Ewa Suwara poinformowała resort, że "nie ma informacji o poszkodowanych i rannych". - Służba konsularna monitoruje sytuacje. Nikt z obywateli nie zgłosił się do konsula - zaznaczyła.

Wyspa Tioman leży na wodach Morza Południowochińskiego, około 50 kilometrów na północny wschód od miasta Mersing na wybrzeżu Malezji.

Pożar wybuchł na malezyjskiej wyspie Tioman
Google Maps

Autor: akw\mtom / Źródło: PAP