Świat

Aresztowani "planowali zamach na króla Arabii Saudyjskiej"

Świat

twitter.com/NajibRazakKról Salman odwiedził Malezję w zeszłym miesiącu

Szef malezyjskiej policji Khalid Abu Bakr powiedział dziennikarzom, że Jemeńczycy aresztowani w Malezji w zeszłym miesiącu przed wizytą króla Arabii Saudyjskiej, planowali tam zamach na "arabską rodzinę królewską".

Saudyjski monarcha Salman ibn Abd al-Aziz as-Saud rozpoczął czterodniową wizytę w Malezji 26 lutego. Towarzyszyła mu 600-osobowa delegacja.

Zamach mieli przygotować Huti

Malezyjska policja informowała, że w okresie od 21 do 26 lutego w Malezji aresztowano jednego Malezyjczyka i sześciu cudzoziemców - Indonezyjczyka, czterech Jemeńczyków oraz obywatela jednego z krajów Azji Wschodniej - w związku z podejrzeniem, że byli powiązani z ugrupowaniami rebelianckimi, m.in. z tzw. Państwem Islamskim. Według źródeł w malezyjskiej policji Jemeńczycy należą do ruchu Huti, walczącego od dwóch lat z siłami jemeńskimi wspieranymi przez koalicję pod wodzą Arabii Saudyjskiej. Szef malezyjskiej policji powiedział we wtorek dziennikarzom, że Jemeńczycy, zamieszani w produkowanie fałszywych dokumentów i handel narkotykami, planowali też zamach na arabską rodzinę królewską podczas jej wizyty w Kuala Lumpur.

Autor: kg/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/NajibRazak

Tagi:
Raporty: