Świat

Madryt: ponad milion na wiecu

Świat

Aktualizacja:

Od miliona do dwóch milionów ludzi zgromadziło się w śródmieściu Madrytu, by wziąć udział w wiecu "w obronie rodziny chrześcijańskiej". Zorganizowało go arcybiskupstwo madryckie.

W wiecu uczestniczyły według organizatorów 2 mln osób, natomiast według władz miasta - milion. Na spotkanie przybyli wierni z różnych stron Hiszpanii, a także z Portugalii. Nieśli flagi narodowe oraz transparenty z napisami krytykującymi przerywanie ciąży i małżeństwa homoseksualne. Wiecowi przewodniczył najwyższy hierarcha Konferencji Episkopatu, abp Bilbao Ricardo Blazquez; przybył także kardynał i abp Madrytu Antonio Rouco Varela oraz około 30 biskupów.

Papież przemawia

Z Rzymu do uczestników wiecu zwrócił się przez wideomost papież Benedykt XVI. Słowa papieża poprzedziły gromkie brawa uczestników. Benedykt XVI, który w niedzielę Świętej Rodziny modlił się za rodziny na całym świecie, po modlitwie Anioł Pański pozdrowił Hiszpanów i zaapelował o obronę małżeństwa rozumianego jako "nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny". Przemawiając po hiszpańsku, powiedział: "Warto pracować na rzecz rodziny i małżeństwa, ponieważ warto pracować na rzecz istoty ludzkiej, tej najcenniejszej istoty stworzonej przez Boga".
Źródło: PAP, tvn24.pl