Macedonia Północna. Wypadek ciężarówki z syryjskimi migrantami. Kilkadziesiąt osób rannych 

Autor:
tas/kab
Źródło:
PAP, abcnews.go.com
Do wypadku doszło w południowej części Macedonii Północnej
Google Earth Do wypadku doszło w południowej części Macedonii Północnej

35 osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze w południowej części Macedonii Północnej. Przewróciła się ciężarówka przewożąca syryjskich imigrantów - poinformowała w czwartek macedońska policja.

W komunikacie policji podano, że w czasie wypadku w pojeździe znajdowało się 49 osób, 35 zostało rannych, z których jedna doznała ciężkich obrażeń. Przyczyny wypadku, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek w pobliżu wioski Marvinci, nie są na razie znane.

Imigranci zmierzali do sąsiedniej Serbii

Rannych przewieziono do szpitali w pobliskich miastach Strumica i Gewgelija. Pozostałych imigrantów umieszczono w specjalnym centrum, w którym oczekują na deportację do Grecji. Kierowca pojazdu, który według policji należał do siatki przemytników, po przewróceniu się ciężarówki zbiegł z miejsca wypadku.

Jak podał portal "ABC News", powołując się na agencję Associated Press, ​​migranci zmierzali do sąsiedniej Serbii, z zamiarem kontynuacji podróży do bogatszych krajów europejskich.

"Złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu nałożonych podczas pandemii COVID-19 spowodowało, że coraz więcej migrantów próbuje skorzystać z bałkańskiego szlaku do Europy, przechodzącego przez Turcję i Grecję do Macedonii Północnej i Serbii" - komentuje "ABC News".

Rzeczniczka policji Suzana Pranikj powiedziała agencji Associated Press, że w tym roku funkcjonariuszom udało się zatrzymać 11,5 tysiąca osób usiłujących nielegalnie przedostać się do Macedonii Północnej.

Autor:tas/kab

Źródło: PAP, abcnews.go.com

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości