Atak Rosjan na Lwów. Bojanowski: zima w tym roku będzie dla Ukraińców wyjątkowo trudna

Autor:
ft
/ prpb
Źródło:
TVN24
Bojanowski: zima w tym roku będzie dla Ukraińców wyjątkowo trudna
Bojanowski: zima w tym roku będzie dla Ukraińców wyjątkowo trudna
TVN24
TVN24Bojanowski: zima w tym roku będzie dla Ukraińców wyjątkowo trudna

Biorąc pod uwagę warunki pogodowe w Ukrainie, wydaje się, że zima będzie dla Ukraińców wyjątkowo trudna - mówił reporter "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski. W swej relacji z Lwowa pokazał zniszczony przez Rosjan dom mieszkalny. - Celem zapewne nie był ten dom, tylko jak w wypadku wszystkich rosyjskich ataków, infrastruktura - powiedział. 

We wtorek Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak na obiekty infrastruktury energetycznej na terenie całej Ukrainy. Rosyjskie pociski spadły między innymi na Lwów, gdzie przebywa wysłannik "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski.

Jeden z rosyjskich pocisków trafił w dom mieszkalny. - Celem zapewne nie był ten dom, tylko jak w wypadku wszystkich rosyjskich ataków, infrastruktura - elektrownie, elektrociepłownie, stacje transformatorowe - relacjonował reporter.

Zniszczony dom po rosyjskim ostrzale LwowaTVN24

- Tej infrastruktury energetycznej udało się Rosjanom zniszczyć aż 40 procent. Wydaje się, że biorąc pod uwagę warunki pogodowe, istnieje niestety duże prawdopodobieństwo, że zima w tym roku będzie dla Ukraińców wyjątkowo trudna - dodał Bojanowski, wskazując na zaśnieżone już ulice Lwowa.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości