Świat

Europejscy turyści zaginęli w Australii. Na plaży znaleziono kości

Świat


Australijska policja przekazała w poniedziałek, że jej zdaniem kości znalezione w zeszłym miesiącu na wybrzeżu w miejscowości Port Macquarie należą do poszukiwanego od miesięcy 21-letniego Francuza. Erwan Ferrieux wraz z towarzyszem od listopada podróżował po wschodniej części Australii.

Ferrieux ostatni raz widziany był z 20-letnim Brytyjczykiem Hugo Palmerem pięć miesięcy temu w pobliżu plaży Shelly w Port Macquarie, popularnym turystycznym mieście położonym 385 kilometrów od Sydney. Los Palmera również nie jest znany.

Jak podają australijskie media, obaj znali się od lat. Uczęszczali do tej samej szkoły w Londynie.

Zaniepokojenie losem dwóch turystów, przybyłych z Europy jeszcze w ubiegłym roku, pojawiło się w momencie, kiedy w lutym tego roku odnaleziono porzucony, wynajęty samochód z ich rzeczami osobistymi, w tym dokumentami.

Wówczas policja uruchomiła poszukiwania na szeroką skalę.

Francuza i Brytyjczyka szukano na lądzie, w wodzie i z powietrza. Policja spekulowała, że mężczyźni mogli utonąć po wejściu do wzburzonego morza.

15 czerwca w pobliżu plaży Flynns miejscowy rybak odnalazł trzy ludzkie kości. Dwa dni później odnaleziono kolejne dwie.

Teraz, po miesiącu, lokalna policja przekazała, że badania potwierdziły ich najgorsze obawy.

Policja uważa, że testy DNA jednoznacznie wskazały, że kości należą do Erwana Ferrieux - poinformował komisarz Paul Fehon.

Dodał, że kolejne szczątki odnaleziono w niedzielę 14 lipca. Przekazano je do analizy kryminalistycznej, aby określić, czy pochodzą od Ferrieux lub Palmera.

Australia jest popularnym kierunkiem dla turystów w każdym wieku. Wielu z nich to młode osoby podróżujące z plecakami.

W tej okolicy policja szuka również innego zaginionego - 18-latka z Belgii.

Theo Hayez nie był widziany już od ponad miesiąca. Zaginął 31 maja po opuszczeniu baru w Byron Bay, turystycznym miasteczku oddalonym prawie 800 kilometrów od Sydney.

Kości odnaleziono przy plaży Flynns w australijskim Port MacquarieGoogle Maps

Autor: akw/adso / Źródło: Reuters, BBC, ABC News, PAP