Katastrofa prywatnego samolotu na Morzu Bałtyckim. U wybrzeży Łotwy znaleziono ludzkie szczątki

Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP

Łotewska marynarka wojenna natrafiła na ludzkie szczątki na Morzu Bałtyckim w miejscu, w którym niedzielę rozbił się prywatny samolot Cessna 551. Na pokładzie odrzutowca były cztery osoby.

- Znaleźliśmy kilka fragmentów ciała, które mogą należeć do osób zaginionych. Szczątki zostały przekazane do badań w celu ustalenia tożsamości ofiar - przekazała norweskiej telewizji TV 2 rzeczniczka łotewskiej marynarki wojennej Liva Veita. Dodała, że w poniedziałek na morzu znaleziono fragmenty wraku samolotu, w tym siedzenia.

Do katastrofy doszło w niedzielę wieczorem na Morzu Bałtyckim u wybrzeży Łotwy. Według mediów na pokładzie samolotu był niemiecki pilot 72-letni Peter Greiesemann, jego 68-letnia żona Juliane, 26-letnia córka Lisa oraz jej 27-letni partner. Rodzina leciała z południowej Hiszpanii do Niemiec.

Samolot Cessna Citation II Shutterstock

W niedzielę po południu samolot miał wylądować w Kolonii, jednak z niewiadomych przyczyn kontynuował lot na dużej wysokości nad Bałtykiem. Pilot zgłaszał problem z ciśnieniem tuż po starcie, następnie utracono z nim kontakt, gdy maszyna opuściła przestrzeń nad Półwyspem Iberyjskim. Poderwane przez duńskie wojsko myśliwce nie zaobserwowały nikogo w kokpicie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości