Dwa ładunki wybuchowe w mieszkaniu w Londynie. Ewakuowano mieszkańców

Świat


W pustym mieszkaniu w dzielnicy Harlesden na północnym-zachodzie Londynu odkryto dwa zaimprowizowane ładunki wybuchowe - poinformowała w środę policja metropolitalna. Śledztwo w tej sprawie prowadzi jednostka do spraw zwalczania terroryzmu.

Funkcjonariusze zostali wezwani do mieszkania przy Craven Park Road w środę rano około godziny 9:30, gdy w trakcie remontu mieszkania znaleziono dwa podejrzane przedmioty.

W ramach środków ostrożności przeprowadzono ewakuację budynku oraz zamknięto pobliską ulicę na czas kontroli dokonanej przez policyjnych pirotechników. Ci potwierdzili, że są to dwa zaimprowizowane ładunki wybuchowe.

Mieszkańcy wrócili do swoich domów około godziny 18.

Czwarty stopień zagrożenia

W oświadczeniu policji podkreślono, że prowadzenie śledztwa zostało zlecone jednostce do spraw zwalczania terroryzmu. Ma ona zbadać, w jaki sposób niebezpieczne materiały znalazły się w opuszczonym mieszkaniu, kto odpowiada za ich stworzenie i do czego miały być użyte.

Stopień zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii utrzymuje się na czwartym poziomie w pięciostopniowej skali, co oznacza, że zamach uważany jest za "bardzo prawdopodobny".

Autor: mm//now / Źródło: PAP