Świat

"Likwidacja nielegalnych formacji zbrojnych". Rosyjski desant ćwiczy przy granicy z Polską

Świat

Rosyjskie ćwiczenia z udziałem Mi-8
Ministerstwo Obrony RosjiNa nagraniu rosyjsko-białoruskie ćwiczenia z udziałem wojsk desantowych "Szczyt-Sojusz 2015"

Białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych rozpoczęły się oficjalnie na poligonie pod Brześciem. Główna faza ćwiczeń, których tematem jest walka z nielegalnymi formacjami zbrojnymi, potrwa od 18 do 20 października.

"W poniedziałek na poligonie Brzeski oficjalnie zainaugurowano wspólne manewry taktyczne Białorusi i Rosji" - podaje agencja Interfax-Zachód, powołując się na służbę prasową rosyjskiego ministerstwa obrony.

"W trakcie manewrów białoruscy i rosyjscy żołnierze wspólnie przećwiczą prowadzenie działań antydywersyjnych w ramach wykrywania, blokowania i likwidacji nielegalnych formacji zbrojnych w strefie przygranicznej Państwa Związkowego" – głosi cytowany przez agencję komunikat.

W praktycznej fazie ćwiczeń weźmie udział ok. 900 żołnierzy i ponad 150 jednostek sprzętu wojskowego, w tym 62 transportery opancerzone BTR-80.

Ze strony białoruskiej w manewrach uczestniczą dwa bataliony szturmowo-desantowe 38. Gwardyjskiej Samodzielnej Brygady Mobilnej. Rosjanie zaangażowali batalionową grupę taktyczną Kostromskiego Pułku Powietrznodesantowego.

Autor: tas\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru