Świat

Lider laburzystów krytykuje rząd. Mówił o "podsycaniu nienawiści" do imigrantów

Świat

Wikipeda (CC BY-SA 3.0) | YouTube/RevolutionBahrainMCJeremy Corbyn jest zaniepokojony sytuacją w Wielkiej Brytanii

Lider brytyjskich laburzystów Jeremy Corbyn zapewnił w sobotę, że jego partia nie będzie składać "fałszywych obietnic" ws. zmniejszenia imigracji. Jednocześnie oskarżył szefową rządu torysów Theresę May o współudział w "podsycaniu nienawiści" do imigrantów.

W mowie wygłoszonej w Loughborough, na krajowym forum politycznym Partii Pracy, polityk ostrzegał przed fatalnymi następstwami, jakie może mieć w Wielkiej Brytanii sianie niezgody i podziałów przez podsycanie nastrojów antyimigracyjnych. - My (labourzyści) powinniśmy wybrać odmienną drogę. Nie możemy ani teraz, ani nigdy, zachęcać do nienawiści - powiedział.

Corbyn dodał, że jego partia nie zamierza "składać fałszywych obietnic w sprawie imigracji, jak to czynią torysi, ani siać podziałów, ale podejmie zdecydowane działania, aby położyć kres pogarszaniu warunków płacy i pracy (...) i będzie popierać ustanowienie rozsądnych norm w kwestii imigracji".

Lider laburzystów mówił z niepokojem o następstwach takich zjawisk narastających w niektórych sektorach politycznych Wielkiej Brytanii, jak uprzedzenia rasowe i religijne, a także uprzedzenia wobec kobiet, które nasilają się po zwycięstwie zwolenników Brexitu w referendum i wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA. Corbyn ubolewał nad tym, że "poglądy skrajnej prawicy są dziś uważane za coś normalnego". Wypowiadając się krytycznie o Trumpie i Nigelu Farage'u, pełniącym obowiązki lidera eurofobicznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), skrytykował "fałszywą antyelitarność" obu polityków, których określił wspólnym mianem "białych i bogatych".

UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku
UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 rokutvn24
wideo 2/26

Autor: dasz\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipeda (CC BY-SA 3.0) | YouTube/RevolutionBahrainMC

Tagi:
Raporty: