Węże w gabinecie prezydenta. George Weah musi pracować z domu

TVN24

George Weah jest prezydentem Liberii od stycznia 2018 rokuEuropean Union
wideo 2/2

Kancelaria prezydenta Liberii w stolicy kraju Monrovii została postawiona w stan gotowości po tym jak w gabinecie głowy państwa znaleziono "dwa czarne węże" - pisze portal brytyjskiego nadawcy BBC, powołując się na rzecznika urzędu.

Węże zostały znalezione w kancelarii prezydenta George'a Weah. Znajduje się ona w budynku resortu spraw zagranicznych. To tam codziennie pojawia się w pracy były gwiazdor AC Milan i Paris Saint-Germain, a od stycznia 2018 roku prezydent Liberii.

Kancelaria prezydenta nie ma własnej siedziby od 2006 r., kiedy rezydencja głowy państwa została zniszczona w pożarze.

Po znalezieniu pełzających gadów, urzędników i pracowników budynku zwolniono do domów. Mają wolne do 22 kwietnia. W tej chwili specjaliści zajmują się "wykurzaniem" zwierząt, szukając gniazd i kryjówek gadów.

Rzecznik prezydenta Smith Toby zapewnił, że dwa gady nie zostały zabite. Uciekły przez dziurę w ścianie. Nie wiadomo, czy zostały znalezione. Nie wiadomo też, czy poszukiwania doprowadziły do znalezienia innych niebezpiecznych zwierząt, choć - jak pisze BBC - można się tego spodziewać, bo budynek ministerstwa spraw zagranicznych ma już swoje lata. Jego wnętrze mogło stać się domem dla wielu stworzeń, które przedostały się przez kanalizację.

George Weah pracuje w okresie świątecznym z domu. Świadczą o tym obecni tam ochroniarze - relacjonuje sytuację w Monrovii BBC.

Weah ze Złotą Piłką za 1995 rokIrakli f1 | CC BY-SA 3.0
Liberia w zachodniej AfryceGoogle Maps

Autor: adso / Źródło: BBC