"Leci do was ptaszek". Rozmowy separatystów dwie minuty przed zestrzeleniem samolotu

SBU po raz kolejny publikuje nagrania separatystów. Dwie minuty przed katastrofą informowali się o zbliżającym się samolocie
SBU po raz kolejny publikuje nagrania separatystów. Dwie minuty przed katastrofą informowali się o zbliżającym się samolocie
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy
Służba Bezpieczeństwa UkrainySeparatyści nagrani dwie minuty przez katastrofą

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała zapis rozmów telefonicznych separatystów przeprowadzonych dwie minuty przed zestrzeleniem samolotu malezyjskich linii lotniczych. Jeden z separatystów informuje w nich dowódcę, Igora Bezlera: - Leci do was ptaszek.

Jak wynika z zapisu rozmów, opublikowanych przez SBU, o godz. 16.18, dwie minuty przed tragedią, bojownik o pseudonimie "Najemnik" zameldował Igorowi Bezlerowi ps. Bies, że rebelianci zlokalizowali lecący samolot.

- "Ptaszek" poleciał do was. Na razie jeden - mówi "Najemnik".

- Zwiadowczy czy duży? - dopytuje "Bezler".

- Nie widać przez chmury, bardzo wysoko leci - informuje separatysta.

- Dobra, zrozumiałem, przyjąłem - mówi "Bezler", dodając do któregoś z separatystów tuż przed odłożeniem słuchawki: - Zgłoście "górze".

Dwie minuty po przekazaniu tej informacji samolot pasażerski malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony.

"Nagranie dowodzi, że terroryści z grupy podpułkownika GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Igora Bezlera 'Biesa' wiedzieli o zbliżaniu się samolotu" - czytamy w opublikowanym na stronie SBU oświadczeniu. "Poinformowali o tym "Biesa", po czym ten wydał rozkaz poinformowania "góry" o fakcie zbliżania się maszyny" - piszą oficerowie SBU.

Nagrania tuż po zestrzeleniu

Kilka godzin po katastrofie Boeinga 777 SBU opublikowała nagranie rozmów telefonicznych prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju, z których wynika, że to oni strącili samolot pasażerski malezyjskich linii lotniczych w tym regionie.

W napisach początkowych w udostępnionym filmie SBU stwierdza, że samolot został zestrzelony przez bojowników separatystycznego oddziału dowodzonego przez "Biesa". W katastrofie, do której doszło 17 lipca późnym popołudniem, zginęło 298 pasażerów i członków załogi Boeinga 777.

[object Object]
"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17archiwum TVN24
wideo 2/21

Autor: asz\mtom\kwoj / Źródło: sbu.gov.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości