Świat

Ławrow znowu ostrzega przed budową tarczy

Świat

PAP/EPASiergiej Ławrow znowu straszył przed budową tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach

"Moskwa widzi zagrożenie w ulokowaniu elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej i szykuje się na nią odpowiedź" - oświadczył Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji.

W wywiadzie udzielonym dla telewizji Rossija, Ławrow dodał, że "każda akcja wywołuje reakcję", a "obowiązkiem wojskowych, obowiązkiem dowództwa jest zagwarantowanie jak najskuteczniejszej odpowiedzi na dowolne zagrożenia".

"Widzimy zagrożenie i szykujemy na nie odpowiedź. A to z pewnością skłoni uczonych po tamtej stronie oceanu, kompleks wojskowo-przemysłowy, do tworzenia jakiegoś nowocześniejszego uzbrojenia. Nasi też nie będą siedzieć z założonymi rękami" - przestrzegał.

Widzimy zagrożenie i szykujemy na nie odpowiedź. A to z pewnością skłoni uczonych po tamtej stronie oceanu, kompleks wojskowo-przemysłowy, do tworzenia jakiegoś nowocześniejszego uzbrojenia. Nasi też nie będą siedzieć z założonymi rękami Ław

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował niedawno Stanom Zjednoczonym wspólną eksploatację stacji radiolokacyjnej w Gabali, w Azerbejdżanie. Strona amerykańska powtarza jednak niezmiennie, że propozycję tę traktuje jako co najwyżej uzupełnienie systemu planowanego w Polsce i Czechach. Podkreśla też, że system ten nie stanowi zagrożenia dla Rosji, z czym konsekwentnie niezgadza się Putin.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA