Ławrow atakuje UE: Tworzycie na Ukrainie strefę wpływów


Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł Zachód przed ingerowaniem w kryzys na Ukrainie. Oświadczył, że Ukraińcy sami powinni rozwiązywać swoje problemy.

Kryzys na Ukrainie był jednym z głównych tematów spotkania Ławrowa z szefem niemieckiego MSZ Frankiem-Walterem Steinmeierem w Moskwie.

Ostrzega i krytykuje

Szef MSZ Rosji powiedział, że obywatele byłych krajów radzieckich powinni sami rozwiązywać takie kwestie, jak np. kryzys na Ukrainie.

- Sądzimy, że Ukraińcy sami powinni znaleźć drogę wyjścia z kryzysu politycznego. Oczekujemy, że wszyscy inni partnerzy Ukrainy będą postępować według tej zasady - oświadczył Ławrow.

Rosyjski minister spraw zagranicznych oskarżył w piątek Unię Europejską o próbę utworzenia własnej "strefy wpływów" poprzez naciskanie na Ukrainę w sprawie wyboru europejskiej integracji kosztem stosunków z Rosją.

Szef rosyjskiej dyplomacji uznał za "niepoprawne" i "nieuprzejme" systematyczne wysyłanie do Kijowa emisariuszy i przekonywanie władz Ukrainy do dokonania wyboru na rzecz Unii Europejskiej.

Autor: //gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości