Obława w jednym z najbardziej zapalnych miejsc Donbasu. Zatrzymano ok. 100 osób

Świat

Donieccy rebelianci przekazali stronie ukraińskiej 20 skazanych, którzy nie chcieli walczyć w ich szeregachMinisterstwo Informacji DRL
wideo 2/35

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa informuje o operacji specjalnej i zatrzymaniu ok. 100 osób w rejonie Awdiejewki. 38-tysięczne miasto w pobliżu Doniecka, kontrolowane przez wojska ukraińskie, jest uznawane za jeden z najbardziej zapalnych punktów w Donbasie, systematycznie ostrzeliwany przez rebeliantów.

- Wśród zatrzymanych osób są dywersanci i członkowie nielegalnych grup zbrojnych – powiedział doradca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Jurij Tandit.

Operacja specjalna SBU miała miejsce w Awdiejewce, regularnie ostrzeliwanej przez rebeliantów. W mieście znajdują się m.in. zakłady koksownicze donieckiego oligarchy Rinata Achmetowa.

Akcja prewencyjna

W akcji SBU wzięli udział także funkcjonariusze MSW oraz Ministerstwa Obrony.

- Przeprowadziliśmy akcję prewencyjną, opracowaliśmy także możliwe miejsca pobytu bojowników i członków nielegalnych formacji wojskowych - powiedział Tandit.

Poinformował, że zatrzymanym skonfiskowano broń. Stwierdził, że podobne akcje będą przeprowadzane również w innych miejscach.

Z granatników i karabinów maszynowych

Sztab operacji antyterrorystycznej w Kijowie informuje, że w ciągu ostatniej doby rebelianci ostrzelali Awdiejewkę z granatników i karabinów maszynowych. Pozycje wojsk ukraińskich w strefie walk w Donbasie zostały zaatakowane łącznie 57 razy.

Awdiejewka, położona w pobliżu okupowanego przez rebeliantów Doniecka, została odbita z rąk rebeliantów 28 lipca 2014 r. Separatyści kontrolowali miasto przez cztery miesiące.

Autor: tas//gak / Źródło: censor.net, 112.ua

Źródło zdjęcia głównego: mil.gov.ua

Tagi:
Raporty: