Książę George poszedł do szkoły. Odprowadzał tata, witała dyrektorka

Świat


Trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę George rozpoczął w czwartek edukację w prywatnej szkole Thomas's w dzielnicy Battersea w południowym Londynie. Na lekcje odprowadził go ojciec, książę William.

Czteroletni książę, który będzie w szkole znany jako "George Cambridge", został przywitany przez dyrektorkę Helen Haslem, która uścisnęła mu dłoń i zabrała na pierwsze zajęcia. Thomas's to prywatna szkoła, w której czesne wynosi niecałe 18 tysięcy funtów rocznie. Wśród jej najbardziej znanych absolwentów są między innymi wokalistka Florence Welch oraz modelka Cara Delevingne.

Tylko jedna kamera i jeden fotoreporter

W przewodniku po szkołach "Good Schools Guide" placówka została opisana jako "duża szkoła dla kosmopolitycznych rodziców, którzy chcą swoim dzieciom zapewnić najwyższy poziom angielskiej edukacji, jaki jest dostępny za pieniądze". Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Pałacem Kensington a brytyjskimi mediami, młodemu księciu towarzyszyła zaledwie jedna kamera i jeden fotoreporter. Książę William, którego pierwsze kroki w szkole śledziły dziesiątki fotoreporterów, poprosił o uszanowanie prywatności rodziny, a także kolegów z klasy małego George'a.

Księżna Kate odpoczywa

W szkole zabrakło matki George'a, księżnej Kate, która jest w ciąży i cierpi na ciężką formę porannych nudności, co zmusiło ją do rezygnacji z obowiązków publicznych w tym tygodniu.

W poniedziałek Pałac Kensington poinformował, że para książęca spodziewa się trzeciego dziecka. Oprócz George'a, William i Kate mają także dwuletnią córkę Charlotte. Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce dzieci pary. Według bukmacherów najbardziej prawdopodobnymi imionami dla nowego dziecka pary są Alice, Elizabeth i Victoria dla córki oraz Philip, James i Arthur dla syna.

Autor: kg/adso/jb / Źródło: PAP