TVN24 | Świat

Wiadomości z Krymu "są wystarczająco złe"

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
Kryminform, Radio Swoboda, tvn24.pl

W ciągu ostatniego tygodnia na zaanektowanym przez Rosję ukraińskim Krymie odnotowano najwyższą jak dotąd liczbę zgonów z powodu COVID-19. Poinformował o tym szef nieuznawanego przez Kijów i demokracje zachodnie krymskiego rządu Siergiej Aksjonow.

- Wiadomości są wystarczająco złe: w ciągu tygodnia potwierdziliśmy 2221 przypadków nowego zakażenia koronawirusem. Niestety, zarejestrowano też 54 zgony z powodu COVID-19. Jest to największa liczba w całym okresie obserwacji - stwierdził Siergiej Aksjonow w czasie środowego posiedzenia sztabu do spraw walki z pandemią.

Podawana przez krymskie prorosyjskie media liczba potwierdzonych przypadków infekcji na półwyspie przekroczyła 50 tysięcy. W ciągu ostatniej doby służby medyczne miały odnotować 335 nowych przypadków zakażeń. Z powodu COVID-19 - jak przekazała agencja Kryminform - zmarło 1559 osób.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ukraińska sekcja Radia Swoboda zwróciła uwagę, że dane władz rosyjskich na Krymie i w Sewastopolu dotyczące pandemii COVID-19 nie są potwierdzane przez organizacje międzynarodowe i inne niezależne źródła. Obrońcy praw człowieka twierdzą, że statystyki te są znacznie zaniżone, ponieważ nie odzwierciedlają wielu ważnych czynników, w tym infekcji występujących w szeregach rosyjskich służb wojskowych i służb specjalnych.

Rosja zaanektowała ukraiński Krym w 2014 roku, po obaleniu przez zwolenników integracji europejskiej prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. Aneksja półwyspu nie została uznana przez społeczność międzynarodową.

Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 roku

Autor:tas\mtom

Źródło: Kryminform, Radio Swoboda, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: