Krym można odwiedzać już tylko z rosyjską wizą


Cudzoziemcy chcący odwiedzić Krym i Sewastopol powinni uzyskać rosyjską wizę w przedstawicielstwach dyplomatycznych lub konsularnych Federacji Rosyjskiej - poinformowało we wtorek rosyjskie MSZ.

"W związku z ponownym przyłączeniem Krymu i miasta Sewastopol do Federacji Rosyjskiej obywatele innych państw - oprócz obywateli państw, z którymi Federacja Rosyjska ustanowiła bezwizowy wjazd, pobyt i wyjazd - by móc przebywać na terytorium Krymu, muszą uzyskać rosyjską wizę w jednym z przedstawicielstw dyplomatycznych lub konsularnych FR" - podało MSZ Rosji na swojej stronie internetowej.

Krym będzie perłą Rosji?

Resort dodał, że "sprawy wyjazdu obywateli obcych państw, którzy przebywają na Krymie przyjechawszy tam zgodnie z prawem Ukrainy bez wizy, należy załatwiać przez Przedstawicielstwo MSZ Rosji w Symferopolu".

Władze Ukrainy i Zachód nie uznały przyłączenia Krymu do Rosji, co swoją decyzją 18 marca przypieczętował Władimir Putin. Tymczasem na półwyspie jako waluta funkcjonuje już rosyjski rubel, a w kolejnych tygodniach i miesiącach ma dojść do całkowitej zmiany w sposobach organizacji administracji regionu oraz przystosowania urzędów do pracy w ramach przepisów obowiązujących w Rosji.

Premier Dmitrij Miedwiediew w ostatnich dniach poinformował z kolei o projekcie stworzenia na Krymie specjalnej strefy ekonomicznej, która ma pomóc rozwinąć region i spowodować polepszenie się warunków życia jego mieszkańców.

Autor: adso/kka / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości