Świat

Krwawy reżim Czerwonych Khmerów według Angeliny Jolie. Powstanie film

Świat


Angelina Jolie, aktorka, a ostatnio także reżyserka i producentka filmowa, nakręci film o reżimie Czerwonych Khmerów w Kambodży, widzianym oczami dziecka.

Film nakręcony dla platformy internetowej Netflix będzie adaptacją książki działaczki praw człowieka Loung Ung "Gdy zabili naszego ojca" (First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers), która opisuje reżim z lat 1975-79, odpowiedzialny, jak się szacuje, za 2 mln ofiar.

Premiera za rok

Aktorka powiedziała, że książka zrobiła na niej wielkie wrażenie i pomogła lepiej zrozumieć, w jaki sposób wojna dotyka dzieci.

Scenariusz napisały wspólnie Jolie i Ung, a w produkcję ma być zaangażowany urodzony w Kambodży syn aktorki, Maddox - poinformował Netflix. Kolejnym producentem ma być kambodżański reżyser i scenarzysta Rithy Panh. Film ma być dostępny pod koniec 2016 roku.

Angelina Jolie zadebiutowała jako reżyserka w 2011 roku filmem "Kraina miodu i krwi", którego akcja toczy się w czasie wojen na Bałkanach. Jej film "Niezłomny" z 2014 roku zdobył nominacje do Oscarów w trzech kategoriach.

Autor: asz / Źródło: PAP