Świat

Królowa pierwszy raz zobaczyła Charlotte. "Z zawodu książę" William podpisał dokumenty

Świat


Jej Królewska Wysokość Księżniczka Cambridge Charlotte Elizabeth Diana została już formalnie zarejestrowana jako nowa obywatelka Zjednoczonego Królestwa. We wtorek pierwszy raz małą księżniczkę miała też okazję zobaczyć jej prababka królowa Elżbieta II.

Książę William podpisał akt urodzenia księżniczki w Pałacu Kensington w towarzystwie odpowiedniego królewskiego urzędnika. Ciekawość mediów wzbudziła szczególnie rubryka "zawód", w którą książę wpisał ni mniej ni więcej, ale właśnie: książę Zjednoczonego Królestwa. Zresztą zawód małżonki, księżnej Cambridge Catherine, również brzmi: księżniczka Zjednoczonego Królestwa.

Również w Pałacu Kensington doszło do pierwszego spotkania czwartej w kolejce do tronu księżniczki Charlotte Elizabeth Diany z obecnie panującą monarchinią i jej prababką Elżbietą II, która do stolicy przyjechała ze swej posiadłości w Sandringham. Dziadkowie dziecka, m.in. książę Walii Karol, widzieli je już w niedzielę.

"Z zawodu książę" William

Czwarta w kolejce do tronu

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Cambridge Charlotte Elizabeth Diana urodziła się 2 maja w Londynie. Jej imiona stanowią potrójny hołd dla dziadka księżniczki i ojca Williama - księcia Karola (Charlotte to jeden z angielskich odpowiedników imienia Karolina), pierwszego w kolejce do brytyjskiego tronu, obecnej królowej Elżbiety II oraz matki Williama i Harry'ego - Diany, która zginęła tragicznie w sierpniu 1997 roku. Ponadto matka księżnej Cambridge ma na imię Carole. Najmłodsza członkini rodziny królewskiej jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w marcu do przepisów o sukcesji, w kolejce do tronu nie prześcigną jej już inni krewni płci męskiej. Ponadto, jeśli zechce, będzie mogła poślubić katolika bez utraty miejsca w kolejce dziedziczenia, na co wcześniejsze reguły nie zezwalały. Urodzona w sobotę księżniczka jest piątym z prawnucząt Elżbiety II. William i Kate zaprezentowali swoją nowo narodzoną córkę w sobotę, zaledwie 12 godzin po przyjęciu księżnej do londyńskiego szpitala, gdzie nastąpiło rozwiązanie.

04.05 | Charlotte Elizabeth Diana – znamy imiona brytyjskiej księżniczki
04.05 | Charlotte Elizabeth Diana – znamy imiona brytyjskiej księżniczkiFakty TVN
wideo 2/15

Autor: mtom / Źródło: BBC, PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: