Kolejne obowiązki Karola III, Wielka Brytania żegna królową. Ósmy dzień uroczystości

Autor:
momo/adso
Źródło:
PAP

Piątek to kolejny dzień uroczystości związanych ze śmiercią brytyjskiej królowej i objęciem tronu przez jej syna, Karola III. Do pogrzebu monarchini zostały cztery dni. Przedstawiamy harmonogram wydarzeń zaplanowanych na dziś.

Przed południem król Karol III z królową-małżonką Kamilą udają się do Walii, która jest ostatnim etapem ich podróży po wszystkich częściach składowych Zjednoczonego Królestwa.

O godzinie 12.15 król i jego żona wezmą udział w nabożeństwie poświęconym pamięci Elżbiety II, które odbędzie się w katedrze Llandaff w Cardiff. Następnie udadzą się do siedziby walijskiego parlamentu, gdzie przyjmą kondolencje, a później Karol III spotka się na zamku w Cardiff z szefem walijskiego rządu Markiem Drakefordem.

Późnym popołudniem Karol III przyjmie na audiencji w Pałacu Buckingham przywódców różnych wyznań religijnych.

O godzinie 20.30 Karol III oraz jego młodsze rodzeństwo - księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward - wezmą udział w krótkim czuwaniu przy trumnie z ciałem Elżbiety II, która została wystawiona w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim w Londynie.

Przez cały dzień trwa oddawanie hołdu zmarłej monarchini. Przez Londyn ciągnie się kilkukilometrowa kolejka żałobników, chcących na własne oczy zobaczyć trumnę z ciałem królowej. O północy kolejka osób oczekujących na wejście do Westminster Hall liczyła 7,5 km, zaś przybliżony czas oczekiwania wynosił 9 godzin.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości