Wyspy Kanaryjskie wpuszczą wycieczkowce

TVN24 | Świat

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP
Pogarsza się sytuacja epidemiczna w HiszpaniiReuters
wideo 2/35
ReutersPogarsza się sytuacja epidemiczna w Hiszpanii

Autonomiczny rząd Wysp Kanaryjskich poinformował w sobotę, że zostanie wznowiony ruch dla wycieczkowców. Pierwsze statki z turystami mają dotrzeć na ten hiszpański archipelag na początku listopada.

Kanaryjskie władze zastrzegły, że w portach przyjęte zostaną jednak tylko te jednostki, których wszyscy pasażerowie posiadają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, a pokład zajęty jest maksymalnie w 70 procent.

Hiszpańska agencja Europa Press ustaliła, że pierwsze grupy dotrą na Wyspy Kanaryjskie po 4 listopada w ramach wycieczek firm TUI oraz Hapag Lloyd.

Wyspy Kanaryjskie walczą o turystów

Władze Wysp Kanaryjskich zapewniają, że pomimo wydania zgody dla wycieczkowców, na wyspach tego archipelagu obowiązywać będą restrykcyjne zasady sanitarne.

W poniedziałek rozszerzyły one obostrzenia o zakaz palenia papierosów na ulicach, co ma służyć ograniczeniu infekcji za pośrednictwem dymu nikotynowego.

Ogłoszone otwarcie portów na Wyspach Kanaryjskich to kolejna w ostatnich dniach decyzja służąca zwiększeniu na tym archipelagu liczby turystów. 10 października rząd regionu zobowiązał się do pokrywania turystom opuszczającym te wyspy samolotami koszt testów na obecność koronawirusa.

Autor:ads/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Sergio Martín González/Wikimedia CC BY 2.0

Tagi:
Raporty: