Włosi "zwiększyli swoje zdolności do ponad 100 tysięcy testów dziennie"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza zapowiedział w środę w Izbie Deputowanych, że dobowa liczba testów na obecność koronawirusa przekroczy we Włoszech 100 tysięcy. Zapewnił, że w kraju produkowanych jest obecnie 30 milionów maseczek dziennie.

Odpowiadając na pytania parlamentarzystów na temat sytuacji epidemiologicznej w we Włoszech minister zdrowia Roberto Speranza podkreślił, że badania będą "strategiczną kwestią w najbliższych miesiącach". - Zwiększyliśmy nasze zdolności do ponad 100 tysięcy testów dziennie i przewidujemy dalszy wzrost tej liczby - oświadczył szef resortu zdrowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Ponadto stwierdził, że władze kraju rozwiązały problem dostępności maseczek ochronnych, których brakowało na początku epidemii. Jak zaznaczył, wszystkie włoskie regiony dokonały "ogromnego wysiłku", by stawić czoło ich niedoborom. - Ale dzisiaj Włochy nie są już na łasce międzynarodowego rynku, bo uruchomiły publiczną produkcję 30 milionów maseczek dziennie - powiedział minister zdrowia.

Wyraził jednocześnie zaufanie do wymiaru sprawiedliwości, który prowadzi dochodzenia w sprawie "domniemanych powiązań poszczególnych firm produkcyjnych z organizacjami przestępczymi".

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Wzrost liczby hospitalizowanych

20 osób zmarło ostatniej doby we Włoszech na COVID-19, w testach potwierdzono 1640 nowych zakażeń koronawirusem - ogłosiło w środę ministerstwo zdrowia. Oznacza to wzrost dziennej liczby zgonów i kolejnych infekcji w porównaniu z poprzednim dniem. Liczba zmarłych od początku epidemii wzrosła do 35 758. Dotychczas potwierdzono w kraju około 302 tysięcy przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało ponad 220 tysięcy osób.

Obecnie według danych ministerstwa zakażonych jest ponad 46 tysięcy mieszkańców Włoch. W ciągu minionej doby wykonano 103 tysiące testów. Do 2658 zwiększyła się liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19. Na oddziałach intensywnej terapii jest 244 najciężej chorych. Najwięcej nowych przypadków infekcji - 248 - zanotowano w Kampanii na południu. W Lombardii przybyło 196 zakażonych. Nowe zakażenia wykryto we wszystkich regionach.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: