Włochy wprowadzają obostrzenia wobec przybywających z części unijnych krajów

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Szef resortu zdrowia w Rzymie Roberto Speranza podpisał w środę rozporządzenie, w związku z którym osoby przyjeżdżające do Włoch z Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Malty muszą poddać się testowi na obecność koronawirusa. Kolumbia została objęta zakazem podróży.

Decyzja ministra zdrowia Włoch Roberto Speranzy w sprawie badań przyjezdnych z Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Malty zapadła w związku z licznymi przypadkami zakażeń wykrywanych u włoskich turystów wracających stamtąd z wakacji. Wśród zainfekowanych jest bardzo dużo młodych ludzi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Minister Speranza poinformował, że Kolumbia dołączyła do listy państw, z których nie można wjechać do Włoch. Są na niej również Serbia, Czarnogóra, Kosowo, Armenia, Bahrajn, Bangladesz, Brazylia, Bośnia i Hercegowina, Chile, Kuwejt, Macedonia Północna, Mołdawia, Oman, Panama, Peru i Dominikana.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

- Musimy kontynuować politykę ostrożności, by bronić rezultatów osiągniętych w ostatnich miesiącach dzięki wyrzeczeniom wszystkich - stwierdził włoski minister zdrowia.

Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: