Papież szedł opustoszałymi ulicami Rzymu

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP, Rai News

Papież Franciszek opuścił w niedzielę Watykan i odwiedził bazylikę Santa Maria Maggiore, gdzie modli się w najważniejszych momentach swojego pontyfikatu. Następnie przeszedł do jednego z rzymskich kościołów, gdzie modlił się o zakończenie pandemii koronawirusa, a także za zmarłych, chorych i lekarzy.

W niedzielę po południu, około godziny 16, papież udał się najpierw do bazyliki Santa Maria Maggiore (Matki Bożej Większej), gdzie modlił się przed obrazem Matki Bożej Salus Populi Romani - przekazał w komunikacie dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

To tam Franciszek modli się w ważnych momentach swojego pontyfikatu.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Następnie, jak podał Watykan, Franciszek przeszedł pieszo do kościoła Świętego Marcelego, gdzie znajduje się cudowny Krucyfiks, który "w 1522 roku był niesiony w procesji przez dzielnice miasta, aby ustała Wielka Zaraza w Rzymie".

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ NA WASZE PYTANIA >>>

"W swej modlitwie Ojciec Święty prosił o ustanie pandemii, która dotyka Włochy i świat, błagał o uzdrowienie wielu chorych, pamiętając o licznych ofiarach minionych dni oraz prosił o to, aby ich rodziny i przyjaciele znaleźli pocieszenie i otuchę" - oświadczył szef watykańskiego biura prasowego.

Dodał, że Franciszek modlił się też za pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz tych, którzy w tych dniach swoją pracą zapewniają społeczeństwu funkcjonowanie. 

Papież wrócił do Watykanu po około 90 minutach.

Koronawirus we Włoszech

Włochy to najbardziej dotknięty koronawirusem kraj w Europie. Odnotowano tam drugi po Chinach najwyższy wskaźnik zakażeń oraz zgonów. Na poniedziałek rano liczba stwierdzonych przypadków wirusa wynosiła blisko 25 tysięcy. Zmarło 1809 osób. Najpoważniejsza sytuacja utrzymuje się w Lombardii na północy kraju.

W Watykanie odnotowano jeden przypadek koronawirusa.

Autor:pp//now

Źródło: PAP, Rai News

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości