Wyspy "wolne od COVID-19". Przyjeżdżają pierwsi turyści

Źródło:
PAP

Sytuacja epidemiczna we Włoszech poprawia się. - W wielu krajach europejskich krzywa zakażeń rośnie, podczas gdy we Włoszech notujemy spadek, choć nadal wolny - powiedział szef Instytutu Silvio Brusaferro na cotygodniowej konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia. Z kolei szef regionu Kampania na południu Włoch Vincenzo De Luca zapowiada, że już w przyszłym tygodniu Capri stanie się wyspą wolną od COVID-19.

W wyspach wolnych od ryzyka zakażeń pokłada się nadzieje na rozkwit turystyki. - W przyszłym tygodniu Capri stanie się wyspą wolną od COVID-19 - ogłosił szef regionu Kampania na południu Włoch Vincenzo De Luca. Włoski polityk zapowiedział ogólnoświatową kampanię promującą Capri jako cel wakacyjnych przyjazdów.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Na Procidę niedaleko Neapolu już przyjeżdżają pierwsi turyści. Vincenzo De Luca poinformował, że następną wyspą, która osiągnie dzięki szczepieniom status "wolnej od COVID-19", będzie Ischia, również położona w Zatoce Neapolitańskiej. Potem priorytetowe będą inne tereny turystyczne, takie jak kraina Cilento czy wybrzeże w rejonie Sorrento - powiedział szef władz Kampanii.

Stan epidemii we Włoszech

91 procent osób zakażonych we Włoszech ma brytyjski wariant koronawirusa, a 4,5 procent wariant brazylijski - podał w piątek krajowy Instytut Służby Zdrowia. Potwierdził, że krzywa zakażeń spada, ale nadal wolno. Ogólna sytuacja epidemiczna poprawia się.

- W wielu krajach europejskich krzywa zakażeń rośnie, podczas gdy we Włoszech notujemy spadek, choć nadal wolny - powiedział szef Instytutu Silvio Brusaferro na cotygodniowej konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia. Średnia zakażeń wynosi obecnie 148 na 100 tysięcy mieszkańców. Przed tygodniem było to 159 przypadków na 100 tys. osób.

Ponadto poinformowano, że w żadnym regionie nie występuje już wysokie ryzyko zakażeń. W 11 regionach jest ono średnie, a w 10 - niskie, co świadczy o wyraźnej poprawie sytuacji. Potwierdza ją też spadek liczby hospitalizacji. Z 12 do 8 zmniejszyła się liczba regionów, w których przekroczony jest krytyczny pułap zajętych łóżek na intensywnej terapii. Przebywa tam ponad 2500 najciężej chorych.

Autorka/Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: