TVN24 | Świat

Brytyjski wariant w prawie wszystkich regionach Włoch. "Będzie dominujący w Europie"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Niemal we wszystkich regionach kraju potwierdzono zakażenia brytyjską mutacją koronawirusa - przekazał w poniedziałek włoski Instytut Służby Zdrowia. W niektórych częściach kraju odsetek osób zainfekowanych tą odmianą sięga nawet 60 procent - podano.

W prawie 90 procent regionów Włoch stwierdzono przypadki zakażenia brytyjskim wariantem koronawirusa - ogłosił w poniedziałek Instytut Służby Zdrowia. Stanowią one około jednej piątej wszystkich zakażeń, ale w niektórych częściach kraju odsetek ten sięga 60 procent.

W przedstawionej w poniedziałek analizie Instytut ocenił, że "biorąc pod uwagę większą łatwość, z jaką szerzy się brytyjski wariant koronawirusa i jego występowanie w innych krajach, należy przewidywać, że w najbliższych tygodniach będzie on dominujący we Włoszech i w Europie".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ponad 7 tysięcy nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby 258 osób zmarło we Włoszech na COVID-19 i stwierdzono 7351 kolejnych przypadków infekcji. Dzień wcześniej było 221 zgonów i ponad 11 tysięcy nowych zakażeń. Wykonano około 180 tysięcy testów, czyli 35 tysięcy mniej niż poprzedniej doby.

Bilans zmarłych w ciągu roku epidemii wzrósł do 93 835. Po raz pierwszy od 2 listopada liczba obecnie zakażonych spadła poniżej 400 tysięcy. Do tej pory koronawirusa wykryto u 2,7 miliona osób, z których wyleczonych jest 2,2 miliona.

We Włoszech zaszczepiono już około 3 milionów osób, a 1,3 miliona otrzymało dwie dawki.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: