TVN24 | Świat

Rezerwacja miejsca na mszy przez smartfona. Włoska aplikacja dla wiernych na czas pandemii

TVN24 | Świat

Autor:
mart/ks
Źródło:
PAP

Aplikacja do rezerwowania miejsca na mszy powstała na Sardynii we Włoszech. Ma być odpowiedzią na potrzeby związane z pandemią COVID-19, gdy obowiązują zasady dystansu społecznego i ograniczenia dotyczące liczby uczestników uroczystości religijnych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

“Parafia”- to nazwa aplikacji wykorzystywanej w diecezji w rejonie miasta Oristano na Sardynii. Pozwala ona zarezerwować miejsce na mszy. Jej autorem jest student uniwersytetu, zaangażowany w życie miejscowej wspólnoty wiernych.

Do aplikacji mogą przyłączyć się kolejne kościoły

Rozwiązanie to może być stosowane na szerszą skalę także w innych rejonach kraju, bo - jak się zauważa - pomaga zrealizować porozumienie zawarte przez rząd i Episkopat w sprawie zasad udziału w mszach przy zaostrzonym reżimie sanitarnym, co wiąże się z wyznaczeniem limitu uczestników.

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

- W długich tygodniach kwarantanny myśleliśmy o tym, jak zorganizować powrót ludzi do kościoła, humanizując media społecznościowe i nowe technologie - powiedział ksiądz Emanuele Deidda z biura informatycznego diecezji Ales Terralba.

Parafia, która przyłącza się do systemu rezerwacji, musi wskazać dostępne miejsca dla wiernych i godziny mszy. Użytkownik wybiera termin i miejsce w kościele. Druga możliwość to wydrukowanie specjalnego kodu, który zapewnia wstęp na mszę.

Osoby, które nie posługują się smartfonami, mogą zadzwonić pod bezpłatny numer i w ten sposób zarezerwować miejsce w kościele.

Vlog Marii Mikołajewskiej. Włochy walczą o zagranicznych turystówTVN24

Autor:mart/ks

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Tagi:
Raporty: