TVN24 | Świat

"Będziemy zmuszeni do segregowania pacjentów"

TVN24 | Świat

Autor:
pqv/kab
Źródło:
"Le Journal du Dimanche", PAP

"Biorąc pod uwagę rażący rozdźwięk między potrzebami a dostępnymi zasobami, będziemy zmuszeni do segregowania pacjentów, aby uratować jak najwięcej istnień ludzkich" - ostrzegają francuscy lekarze w "Le Journal du Dimanche". Minister zdrowia zapewnia, że rząd jest świadomy trudnej sytuacji i będzie wspierał medyków wszystkimi możliwymi środkami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

41 dyrektorów medycyny kryzysowej sieci szpitali AP-HP w artykule we francuskim "Le Journal du Dimanche" ostrzegło rząd, że w ciągu dwóch tygodni, z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną i brak łóżek w szpitalach, "lekarze staną przed koniecznością segregacji pacjentów". Minister zdrowia Olivier Veran zapewnił lekarzy w niedzielę, że rząd jest świadomy trudnej sytuacji i będzie wspierał medyków wszystkimi możliwymi środkami.

"Będziemy zmuszeni do segregowania pacjentów"

"Mając na celu informowanie i ostrzeganie naszych współobywateli, naszych przyszłych pacjentów i ich rodzin, pragniemy w przejrzysty sposób wyjaśnić sytuację, z którą będziemy musieli się zmierzyć, oraz sposób, w jaki się z nią zmierzymy" - piszą lekarze.

"W tej katastroficznej sytuacji, biorąc pod uwagę rażący rozdźwięk między potrzebami a dostępnymi zasobami, będziemy zmuszeni do segregowania pacjentów, aby uratować jak najwięcej istnień ludzkich" - przyznają. Jak wyjaśniają, segregowanie pacjentów będzie dotyczyć wszystkich, czyli "i tych z covid, i innych, w szczególności w zakresie dostępu dorosłych pacjentów do intensywnej opieki medycznej".

"Nigdy nie doświadczyliśmy takiej sytuacji, nawet podczas najgorszych ataków ostatnich lat. Zanim dojdziemy do tego bolesnego, ale nieuchronnego okresu, zrobimy wszystko, co możliwe, aby opóźnić termin, wykorzystując wszystkie dostępne zasoby ludzkie i materialne" - czytamy w artykule.

Ponad 37 tysięcy nowych zakażeń

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono we Francji u 37 014 osób, w szpitalach na COVID-19 zmarło 131 chorych. Od początku pandemii liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 94 623 - poinformowała w niedzielę Agencja Zdrowia Publicznego (SPF).

Do szpitali przyjęto 1017 chorych, 238 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych wzrosła o 453 i wynosi 27 712. Na OIOM-ach leczonych jest 4872 chorych.

Autor:pqv/kab

Źródło: "Le Journal du Dimanche", PAP

Tagi:
Raporty: