Kolejny członek francuskiego rządu zakażony. "Natychmiast poddałem się izolacji"

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Pozytywny wynik testy na obecność koronawirusa uzyskał francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. Minister ogłosił w piątek wieczorem, że przebywa na kwarantannie. Dodał, że nie ma objawów choroby COVID-19 i nadal wykonuje swoje obowiązki.

"Dziś wieczorem uzyskałem pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Natychmiast poddałem się izolacji w swoim domu zgodnie z rządowymi przepisami zdrowotnymi. Nie mam żadnych objawów. Pozostanę w izolacji przez siedem dni i nadal będę pełnił swoje funkcje" - napisał 51-letni Bruno Le Maire na Twitterze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

To kolejny członek francuskiego rządu zakażony koronawirusem. 9 marca pozytywny wynik testu otrzymał były minister kultury a obecnie szef resortu handlu zagranicznego Franck Riester. Zakażeni także byli sekretarze stanu ds. transformacji ekologicznej Brune Poirson i Emmanuelle Wargon.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

W piątek francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowym dziennym przyroście zakażeń. Po raz pierwszy od początku pandemii stwierdzono 13 215 infekcji w ciągu jednej doby.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: