Zdrowym pozwolą wyjechać tylko w bardzo ważnych sprawach

TVN24 | Świat

Autor:
mtom
Źródło:
PAP

Władze chińskiego miasta Wuhan pozwolą zdrowym osobom stamtąd wyjechać tylko w bardzo ważnych sprawach - podała agencja Reutera, powołując się na komunikat władz. Więcej szczegółów na razie nie przekazano. W niedzielę przywódca ChRL Xi Jinping oświadczył, że sytuacja w kraju wciąż jest poważna, a wysiłki na rzecz powstrzymania wirusa weszły w krytyczny etap.

Na spotkaniu z najwyższej rangi dygnitarzami Komunistycznej Partii Chin Xi zaznaczył, że na wielu polach walki z epidemią osiągnięto poprawę. Nakazał jednak urzędnikom wszystkich szczebli, by wciąż przywiązywali wagę do kontroli epidemiologicznej.

- Epidemia zapalenia płuc wywołanego nowym koronawirusem nieuchronnie wywrze stosunkowo duży wpływ na gospodarkę i społeczeństwo - powiedział Xi, cytowany przez państwową agencję prasową Xinhua. Ocenił jednak, że wpływ ten będzie krótkotrwały i pozostanie pod kontrolą. Ponownie wezwał przy tym do wysiłków na rzecz realizacji wytyczonych celów gospodarczych i społecznych.

Rejony o niskim ryzyku zakażeń powinny skupić się na wznowieniu działalności gospodarczej, obszary o średnim ryzyku powinny wracać do pracy w uporządkowany sposób, natomiast priorytetem regionów o wysokim ryzyku pozostaje kontrola epidemii – powiedział Xi.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych odnotowano 77150 zakażeń koronawirusem, w tym 2592 przypadki śmiertelne. Koronawirus, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia ostre zapalenie płuc Covid-19.

Wuhan

Władze chińskiego miasta Wuhan, będącego centrum epidemii koronawirusa, poinformowały w poniedziałek, że pozwolą zdrowym osobom stamtąd wyjechać tylko w bardzo ważnych sprawach. Władze przekazały taki komunikat na swoim koncie w serwisie WeChat - podał Reuters.

Więcej szczegółów na razie nie przekazano.

Autor:mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: