TVN24 | Świat

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Wzrost liczby zakażeń, mniej zgonów i chorych w szpitalach

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Wielka Brytania odnotowuje duży wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem – w środę poinformowano o ponad 29 tysiącach wykrytych infekcji. Spadają natomiast statystyki dotyczące chorych w szpitalach z powodu COVID-19 - zarówno nowo przyjmowanych, jak i aktualnie się w nich znajdujących.

W środę brytyjskie władze poinformowały o 29 312 nowo wykrytych zakażeniach i 119 zarejestrowanych zgonach z powodu COVID-19. Bilans zakażeń jest o ponad 7600 wyższy od wtorkowego i o prawie 1600 od tego z poprzedniej środy. Przerwana została też seria pięciu kolejnych dni ze spadającymi statystykami.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Spadek liczby zgonów i chorych w szpitalach

Liczba zgonów z ostatniej doby jest o 19 niższa w stosunku do podanej we wtorek. Jest wprawdzie o 29 wyższa niż była w środę przed tygodniem, ale też wzrosty w skali ostatnich siedmiu dni w stosunku do poprzednich siedmiu nie są już tak duże jak jeszcze dwa tygodnie temu. Łączny bilans z ostatnich siedmiu dni, to 570 zmarłych, o 14,5 proc. więcej niż poprzednio.

Spadają natomiast statystyki dotyczące chorych w szpitalach z powodu COVID-19 - zarówno nowo przyjmowanych, jak i aktualnie znajdujących się w nich. O ile jeszcze 1-2 tygodnie temu w ciągu doby do szpitali trafiało ponad 900 osób, teraz jest to ok. 700, a łączna liczba aktualnie hospitalizowanych ponownie spadła poniżej 6000 - według stanu z wtorku było to 5896 chorych.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: