TVN24 | Świat

Pięć osób na ślubie, sześć podczas chrztu. Kościelne uroczystości w dobie pandemii

TVN24 | Świat

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP

Kościół Anglii ogłosił, że w trakcie pandemii koronawirusa w ślubach powinno uczestniczyć tylko pięć osób, czyli minimum, jakie jest wymagane dla jego ważności - para młoda, pastor i dwoje świadków. Podobne zalecenia dotyczą chrztów, ale tam dopuszczony jest udział sześciu osób - dziecka, jego rodziców, chrzestnych i pastora.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Kościół Anglii poinformował, że ważne uroczystości, takie jak śluby czy pogrzeby, nadal mogą być przeprowadzane, ale muszą się odbywać zgodnie z rządowymi zaleceniami, by unikać kontaktów, które nie są absolutnie niezbędne.

Zgodnie z wytycznymi, obecność na ślubach musi być ograniczona do niezbędnego minimum pięciu osób. Rodzina, przyjaciele i znajomi pary młodej powinni śledzić ceremonię za pośrednictwem transmisji wideo. Ponadto udzielający ślubu pastor nie może dotykać obrączek ani rąk nowożeńców.

Sześć osób może brać udział w chrzcinach

Podobne zalecenia dotyczą chrztów, w których dopuszczony jest udział sześciu osób, czyli również niezbędnego minimum - chrzczonego dziecka, rodziców, rodziców chrzestnych i pastora. Pastor nie może jednak brać dziecka na ręce, a do ołtarza mogą podejść tylko rodzice, natomiast chrzestni powinni zachować odpowiednią odległość. KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT

Władze kościelne poinformowały, że udzielą wszelkiej pomocy tym, którzy z powodu pandemii chcieliby przełożyć zaplanowany ślub lub chrzciny.

Wcześniej Kościół Anglii ogłosił, że nabożeństwa z udziałem wiernych zostają zawieszone do odwołania. Świątynie pozostają otwarte, ale wierni muszą w nich przestrzegać zaleceń dotyczących zachowywania dystansu.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarły dotychczas 144 osoby, liczba zakażeń sięgnęła 3269. Wyleczono 65 osób. 

Autor:pp//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: