Ponad tysiąc zakażeń w ciągu doby w Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz od ponad miesiąca

TVN24 | Świat

Autor:
kz//now
Źródło:
PAP

Rząd Wielkiej Brytanii poinformował w niedzielę po południu, że w kraju w ciągu minionej doby zanotowano osiem zgonów z powodu COVID-19. Z kolei liczba wykrytych zakażeń koronawirusem zwiększyła się o 1062, co jest najwyższym wzrostem od końca czerwca.

Osiem nowych zgonów to wraz z takim samym bilansem z poprzedniej niedzieli drugi najmniejszy od 13 marca i zarazem czwarty przypadek w tym samym okresie, by dobowa liczba zgonów była jednocyfrowa. Jednak wszystkie one dotyczyły dni weekendowych, gdy z racji opóźnień przy potwierdzaniu przyczyny zgonu, bilans jest mocno zaniżony.

Niezbyt gwałtowny trend wzrostowy

Natomiast nowych zakażeń nie dość, że jest więcej o ponad sto w porównaniu do soboty, to jest najwięcej od 25 czerwca i po raz pierwszy od 26 czerwca liczba przekroczyła tysiąc. Od połowy lipca, gdy dobowa liczba nowych zakażań oscylowała wokół sześciuset, trwa niezbyt gwałtowny, ale stale utrzymujący się trend wzrostowy.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W efekcie łączna liczba zgonów wzrosła w Wielkiej Brytanii do 46 574, a potwierdzonych zakażeń - do 310 825. Pod względem ofiar śmiertelnych pandemii Wielka Brytania znajduje się na czwartym miejscu na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Meksykiem, a pod względem wykrytych zakażeń - na 12. Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to w Anglii miało miejsce 41 948 zgonów, w Szkocji - 2491, w Walii - 1579, a w Irlandii Północnej - 556. Niedzielny bilans jest kolejnym, w którym nie odnotowano żadnego zgonu w Szkocji i Irlandii Północnej - w Szkocji ostatni zgon miał miejsce 17 lipca, a w Irlandii Północnej 14 lipca. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 165 tys. testów na obecność koronawirusa, a od początku pandemii - niespełna 13,29 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to 338,4 tys. testów na dobę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Mniej pacjentów z COVID-19

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano w ciągu 24 godzin - między godz. 17 w piątek a godz. 17 w sobotę - i w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa, zaś nowych testów i zakażeń obejmuje 24 godziny między godz. 9 rano w sobotę a godz. 9 rano w niedzielę. Według stanu z piątku, nieobejmującego Irlandii Północnej, w brytyjskich szpitalach przebywało 996 pacjentów z COVID-19, co oznacza, że po raz pierwszy od marca ta liczba spadła poniżej 1000. W szczycie pandemii, w połowie kwietnia, było to prawie 20 tysięcy.

Autor:kz//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: